Умови успішного коучингу

Умови успішного коучингу

Коучинг – співпраця між коучем та клієнтом, успішність якої залежить від обох сторін. Обоє мають докласти максимальних зусиль, щоб сесії дали потрібний результат.

Вимоги до коуча

Ставлення до клієнта, як до зрілої самодостатньої особистості, яка може взяти на себе відповідальність за свої дії та наміри, приймати зважені рішення та виконувати поставлені завдання. Якщо коуч ставиться до своїх клієнтів, як підлеглих чи дітей, то вони можуть почати дотримуватись цієї моделі поведінки.

Толерантність до альтернативних точок зору. Тут якраз мають проявитись вміння коуча слухати і сприймати позицію іншого. Хороший спеціаліст не повинен поспішати, йому слід зважено почути та обміркувати всі отримані від клієнта дані. Тільки після отримання цілісної інформації можна починати активну взаємодію.

Зацікавленість в успіху клієнта. Справжні коучі виступають у ролі помічників. Для нас найважливіше, щоб клієнт вийшов на новий рівень усвідомлення, відповідальності та активності. А високою ознакою професійності коуча, як би парадоксально це не звучало, є непомітна робота. Якщо клієнту здається, що коуч не зробив нічого особливого, але при цьому цілі було досягнуто – це найвища майстерність.

Володіння навичками коучингу. Для досягнення результатів коуч повинен розуміти, коли буде доцільно застосовувати ті чи інші техніки. Також бувають ситуації, коли людині потрібен не коучинг, а консалтинг чи психотерапія.

Слід пам’ятати, що коуч – це не наставник, не консультант і не тренер. Про різницю між цими різними поняттями я вже писав в статті «Що таке коучинг». Рекомендую ознайомитись.

Дотримання етичного кодексу. Оптимально, якщо коуч є учасником відповідної організації чи об’єднання коучів. Тоді він дотримується певних принципів та може надати своєму клієнту гарантії. Наприклад, я є членом Міжнародної федерації коучингу (ICF).

Вимоги до клієнта

Клієнт оплачує коучинг-сесії, тому було б дивно, якби він не хотів максимально використати нові можливості.

При співпраці з коучем, клієнт повинен:

  • Мати рішуче бажання досягти поставлених цілей та завдань і знайти відповіді на важливі питання. Якщо ж клієнт прийшов до коуча не по своїй волі і не зацікавлений в продуктивній співпраці, то в такому коучингу не буде особливого змісту.
  • Бути готовим взяти на себе відповідальність. Мова може йти про бізнес, стосунки чи будь-які інші сфери життя. Клієнт має розуміти суть коучингу і не сподіватись, що за нього хтось вирішить всі його проблеми.
  • Довіряти коучу, як повноцінному партнеру чи помічнику. Довіра – фундамент, на основі якого базується взаємодія, впродовж сесій. Якщо ви будете замовчувати важливі деталі, викривляти факти і щось приховувати – справа не зрушиться з місця.

Слід розуміти, що коучинг – це не масова панацея від усіх бід. Це заняття не для всіх, а тільки для людей, які готові проявити активну позицію і змінювати своє життя, підкорюючи нові вершини. Коуч не буде вчити, як правильно діяти і тільки дасть первинний імпульс, завдяки якому ви повинні прийти до своєї цілі.

Ви займаєте активну життєву позицію і хочете вийти на новий рівень? Я можу з цим допомогти. Заповніть форму на цьому сайті. До зустрічі!

Догори