Коучинг сесія

Коучинг-сесія – формати та структура

Коучинг-сесія (або коуч-сесія) – це практична сфера роботи коуча, у якій він здійснює пошук рішень та інструментів, потрібних для задоволення запитів клієнта та отримання ним позитивних результатів.

За своєю суттю, коучинг-сесія зводиться до індивідуального, рідше – групового діалогу коуча та клієнта. Головна її ціль – мотивація людини на пошук внутрішніх ресурсів та досягнення поставлених цілей. За атмосферою така взаємодія схожа на дружнє, невимушене спілкування, при якому співрозмовники довіряють один одному.

Коуч-сесія це робота в площині комунікації, яку коуч проводить зі своїм клієнтом. Зазвичай розмова зводиться до постановки ряду запитань, які повинні підштовхнути людину до роздумів, відкрити нові точки зору, ресурси та засоби для досягнення поставлених завдань.

Однак слід розуміти правильно. Коучинг-сесія це не сеанс психотерапії і не психологічна консультація. Для коуча не настільки важливі причини поведінки клієнта.

Формати коучинг-сесій

Коучинг сесія може відбуватись в різноманітних форматах.

За кількістю учасників:

  • Індивідуальний коучинг – взаємодія спеціаліста з однією людиною;
  • Групова зустріч – коли коуч працює з невеликою групою людей.

За формою взаємодії:

  • Очні – при безпосередній фізичній зустрічі;
  • Телефонні – засобами голосового зв’язку. Недоліком такого варіанту є відсутність можливості встановити довірливий зоровий контакт;
  • Онлайн сесії (через Інтернет). Зараз віртуальні зустрічі через Zoom, Telegram, Viber чи Skype надають широкі можливості організувати розмову з клієнтом.

Як практикуючий коуч, я використовую в своїй роботі всі вищеперелічені формати організації коучинг-сесій. Якщо ви бажаєте попрацювати з коучем, то можете записатись на першу безкоштовну зустріч через форму на цьому сайті.

Тривалість коучинг-сесій

Зазвичай одна сесія триває 30-60 хвилин. Це залежить від етапу взаємодії між коучем та клієнтом та формату. Іноді виникає потреба збільшити час зустрічі у декілька разів.

Структура коучинг сесії

Від правильності розробки структури сесії коучингу залежить наскільки результативною буде співпраця з клієнтом.

При проведенні розмови мають використовуватись спеціальні техніки, які дозволяють переходити від простих до складніших питань, рухаючись до досягнення поставленої мети.  

Бувають випадки, коли людині достатньо однієї бесіди, щоб виявити в собі потрібний ресурс і досягнути цілі. Але значно частіше запити на коучинг-сесію більш комплексні і тому потребують проходження серії зустрічей зі спеціалістом.

Вступна коуч-сесія зазвичай передбачає знайомство між клієнтом та коучем, визначення запиту та проблем, які повинні бути вирішені в подальшому. Клієнт повинен розповісти про свої мотиви, проблеми та перешкоди, які виникали на шляху реалізації планів.

Сесія коучингу по системі GROW

Результативна сесія коучингу повинна мати чіткий план або алгоритм. Етапи взаємодії можуть бути гнучкими, але загальна стратегія має зберігатись.

Сьогодні доволі популярною є методика GROW, яка була описана Джоном Уїтмором у книзі «Коучинг високої ефективності». Відомий коуч описав, як можна результативно впроваджувати алгоритм роботи коуча у бізнес-процеси.

🔥 Надалі модель GROW вийшла за рамки сфери бізнесу і сьогодні ефективно застосовується для роботи з широким колом запитів клієнтів.

Головний принцип методики зводиться до дослідження базових позицій, завдяки яким людина може знайти відповіді на важливі для себе питання.

Абревіатура GROW розшифровується так:

  1. (G) Goal – визначення цілей. З якими запитами працює коуч. Разом з клієнтом необхідно не тільки визначитись зі своїми завданнями, але й продумати в яких умовах вони мають бути реалізовані.
  2. (R) Reality – детальний розбір поточного стану. При взаємодії коуча та клієнта слід визначити у якому стані зараз знаходиться людина, наскільки далеко до досягнення цілей. Також важливо встановити, які ресурси можуть бути використані в якості інструментів для розвитку.
  3. (O) Options – розгляд варіантів, через які клієнт здатен реалізувати свої плани. Тут повинні бути виведені базовий та допоміжний способи досягнення мети. Важливо також пропрацювати перешкоди, які можуть стати на заваді розвитку клієнта.
  4. (W) Way/Will – наміри або плани клієнта. Потрібно скласти загальний план, у якому слід чітко виписати проміжні цілі та дедлайни.

Також назва GROW іноді розшифровується буквально, як стратегія «росту» (англійською «grow» – рости).

Модель дуже раціональна і гнучка, оскільки вона поєднує цілі, методи їх досягнення і залежність від реальних умов, у яких зараз знаходиться людина. Все це дозволяє сформувати цілісну картину та подивитись на проблему під новим кутом зору, а іноді й з декількох перспектив.

Побачивши реальні інструменти, клієнт починає рухатись в напрямку до своїх цілей.

Разом зі мною ви зможете використовувати продуктивні техніки коучингу. Якщо ви бажаєте почати – запишіться на коуч-сесію через спеціальну форму на сайті. Буду радий знайомству!

Догори